جیرپاش

JirPash : چاپ مخمل یا جیر با دستگاه جیرپاش کاربردهای زیادی در صنایع نساجی برای ایجاد طرح های مخملی روی لباس و پارچه دارد. از تیشرت های معمولی گرفته تا پارچه های مبلی که در کارخانه تولید می شوند از این تکنینک بهره می برند. توجه داشته باشید با ایجاد طرح برجسته روی لباس می تواند جلوه ای خاص به لباس بدهید.پوشش مخملی احساس نرمی به ببینده می دهد و همچنین چاپ جیر در تزیین جعبه های کادوئی، ساعت، کفش، کیف، مجسمه سازی، تولیدات ابتکاری کاربردهای فراوان دارد که امروز در بازار مشتری های زیادی را به خود جذب کرده است. 

JirPash

روش کار با دستگاه جیر پاش (JirPash):

  • این دستگاه از یک منبع تغذیه اصلی با میزان ولتاژ 12v که برای اپراتور ضرری ندارد به دسته ی دستگاه متصل می شود.
  • در آنجا میزان ولتاژ افزایش پیدا می کند و سر دسته به ظرف رنگ متصل است.
  • پس از آن الیاف  باردار شده و دافعه بین الیاف و ظرف رنگ باعث می شود که الیاف بعد از پاشش برروی پارچه بصورت ایستاده قرار بگیرد.
  • در صورت نبود میدان الکتریکی الیاف روی هم خوابیده و حالت برجسته پیدا نمی کند.
  • چاپ جیر پاشش الیاف مویی شکل که درازای آنها در حدود 1 میلیمتر هستند به روی کار است.به گونه ای که نتیجه کار شبیه پارچه مخمل می گردد.
  • برخورد الیاف به چسب روی کار باعث فروریختن و چسبیدن الیاف در داخل چسب شده و پس از خشک شدن چسب، ظاهری مانند تکه ای از پارچه مخمل پیدا می کند.

انواع دستگاه های چاپ فلوک و جیر:

دستگاه های فلوک و جیر به دو صورت پیوسته و غیرپیوسته موجود می باشند. که دستگاه های پیوسته به صورت الکی و غلتکی می باشند و دستگاه های غیرپیوسته بیش تر برای چاپ های تیکه به خصوص تی شرت استفاده می شود. در دستگاه های پیوسته فقط امکان چاپ فلوک به صورت تک رنگ وجود دارد. ولی در دستگاه های غیرپیوسته می توان چاپ فلوک به صورت چندرنگ نیز انجام داد.

PodrMakhmal

تاثیر چسب روی جسم:

انتخاب چسب مخمل مناسب می تواند کمک زیادی در کیفیت کار داشته باشد.اولا چسب پایه آب بهترین گزینه است زیرا جریان بار الکتریکی در آن به سهولت انجام می گیرد. ثانیا نوع چسب از نظر ضدآب بودن یا هوا خشک بودن و نظایر آن بسته به کاربرد انتخاب می گردد. هدف این است که الیاف به بهترین شکل داخل چسب وارد شده و تا زمان خشک شدن همان گونه باقی بماند. برای اینکه چاپ جیر ثبات کافی داشته باشد لازم است 10 درصد از طول الیاف در لایه ی چسب فرو رود. هرچه چاپ جیر برجستگی بیشتری داشته باشد کیفیت بهتری دارد.

از برترین همکاران ما: فلوکان استار

fa Persian
X